Hormonální jóga

Autorka hormonální jógové terapie, paní Dinah Rodrigues, vystudovala filosofii a psychologii, je uznávanou jógovou terapeutkou s více než padesátiletou praxí v józe. Své studium jógy vložila do hormonální jógové terapie, kdy sestavila vědeckými studiemi podloženou ucelenou sestavu cviků.

 

Jsem velmi ráda, že jsem měla příležitost osobního setkání a že jsem se od samotné autorky mohla učit. Díky tomu Vám mohu dál předávat koncept hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodrigues. 

K čemu je hormonální jóga dobrá? 

Hormonální jógová terapie  pro ženy slouží pro znovuaktivování hormonálního systému žen a odstranění symptomů menopauzy, premenstruačního syndromu, polycystických vaječníků a neplodnosti. Jedná se o holistickou a terapeutickou metodou, která se zaměřuje na léčení organismu jako celku. Hormonální jógová terapie, na rozdíl od hathajógy, jež se zaměřuje na zdravého člověka, řeší již vzniklou hormonální nerovnováhu, popř. se zaměřuje na její prevenci. Systém hormonální jógové terapie pro dosažení intenzivních a rychlých účinků využívá dynamické ásany, dechové, tibetské a relaxační techniky, mudry, bandhy a mantry. Hormonální jóga je komplexním působením na fyziologickou, tělesnou, psychickou a energetickou úroveň organismu; je to omlazující technika obnovující a zvyšující tvorbu hormonů za současného posilování endokrinního systému.

Termín kurzu HJT:

pátek 23. dubna 2022, 16.00 až 20.30 hod.

sobota 24. dubna 2022, 9.00 až 16.30 hod.

Červený a Odstíny Šedé Krása Tipy na Nehty Grafika na Pinterest (2).png
knížka HJT ženy.jpg
Pro koho je hormonální jóga určená? 

Hormonální jógová terapie je určená pro všechny ženy bez rozdílu věku, které mají potíže s hormonální nerovnováhou anebo řeší její prevenci. Praktikování hormonální jógové terapie je snadné, cviky jsou jednoduché a snadno zapamatovatelné. Hormonální jógová terapie je vhodná pro každého, není nutná žádná předchozí zkušenost s jógou. Cílem kurzů hormonální jógy je správné osvojení si technik natolik, aby žena byla schopna pravidelně cvičit sama. Při správném osvojení si sestavy není domácí cvičení nikterak náročné na čas.  

 Hormonální jógovou terapii Vám doporučuji, pokud Vás trápí: 
 • menopauza nebo předčasná menopauza; mezi symptomy patří například návaly horka, padání vlasů, suchá pleť se sklonem k ochabnutí a tvorbě vrásek, suchost sliznic v urogenitální oblasti, emoční nestabilita jako jsou výkyvy nálad, podrážděnost, úzkosti, nespavost, sklíčenost, záchvaty pláče bez zjevného důvodu, bolesti hlavy a migrény, bolesti kloubů, přibývání na váze a změny v rozložení tukových zásob v těle ženy

 • neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, srůsty na vaječnících nebo nedostatečné prokrvení pánve

 • hormonální nerovnováha po vysazení antikoncepce

 • premenstruační syndrom

 • bolestivá, nepravidelná menstruace

 • polycystické vaječníky; mezi symptomy patří například nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze nebo neplodnost

 • ztráta menstruace nebo ovulace

 • nedostatečné libido

 • inkontinence

 • syndrom karpálního tunelu

 • nedostatečná činnost štítné žlázy

 • nevysvětlitelná únava nebo ztráta energie 

Hormonální jógová terapie má však i kontraindikace!

Mezi kontraindikace hormonální jógové terapie kupříkladu patří: těhotenství, endometrióza, velký myom, rakovina prsu, pokročilá osteoporóza, zvýšená funkce štítné žlázy, zánět středního ucha, onemocnění týkající se srdce, zdravotní problémy v oblasti břicha, doba krátce před/po operaci, vysoký krevní tlak, psychiatrické onemocnění nebo vážné problémy pohybového aparátu. Pokud máte nějaké pochybnosti o svém zdravotní stavu, konzultujte se svým lékařem ne/cvičení k zvyšování produkce hormonů štítné žlázy a ženských pohlavních hormonů.

Kurzy, lekce a semináře hormonální jógy

Výuka hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues běží na Dobráku od září 2019. Cílem výuky je naučit ženy techniky hormonální jógy tak, aby byly schopné samostatné domácí praxe.

 

Výuka hormonální jógové terapie podléhá přísným etickým pravidlům, která určila přímo Dinah Rodrigues. Mezi etická pravidla patří láska, empatie, disciplína, oddanost, diskrétnost a připravenost pomoci studentům.  Mezi další pravidla výuky hormonální jógové terapie patří to, že se nemění pořadí cviků, nepřidávají se nové prvky do sestav, je zakázána úprava skript, vytváření audio a video nahrávek sestavy lektorem nebo studenty, stejně tak je zakázáno vytváření vlastních plakátů s fotografiemi sestavy. 

Výuka hormonální jógové terapie podléhá následujícím pravidlům: kurzy, lekce anebo semináře jsou výukové, cílem je naučit celou sestavu, přičemž učím sestavu tak, jak jsem se ji sama naučila od Dinah Rodrigues. Do výuky nepřidávám jiné prvky ani cviky z jiných druhů cvičení. Počet studentů volím podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Počet studentů odpovídá mým zkušenostem co by lektora. Cenu výuky určuji já jako lektor s přihlédnutím k cenám kurzů Dinah Rodrigues, přičemž se cenou viditelně nesnižuje hodnota metody. 

Ať už zvolíte jakoukoliv formu výuky hormonální jógové terapie, nezapomeňte, prosím, že:

„DOBRÉ VÝSLEDKY JSOU POUZE PRO TY, KDO CVIČÍ.“   

(cit. Výuková skripta pro lektory HJT, kniha D. Rodrigues Hormonální jógová terapie pro ženy)

Návrh bez názvu (15).png

PODMÍNKY ÚČASTI NA KURZU 

Místo, kde se setkáváme: 

cvičebna fyzioterapie Jany Zavadilové, Dobrovského č. 3, Vyškov​

do cvičebny se dostanete zadním vchodem ze dvora (stojíte-li čelem k budově, pak ji obejdete zprava, bránou do dvora, dále po schodech dolů do suterénu)

Cena kurzu HJT: 3200 Kč

Forma rezervací:

pouze závazné rezervace uceleného kurzu s platbou kurzovného předem

 

Storno podmínky:

při odhlášení z kurzu činí storno poplatek 50% kurzovného, při odhlášení 7 kalendářních dnů a méně před zahájením činí storno poplatek 100% z ceny kurzu, vždy ale preferuji domluvit se na náhradním termínu, popřípadě za sebe můžete poslat náhradu