Jóga pro všechny

Podzim

Období podzimu je pro nás všechny náročnější, dříve se stmívá a venku je chladno. Podzimní mlhavé počasí nahrazuje letní slunečné dny. Stejně jako příroda, i my se chystáme na zimu. Podzim je obdobím zpomalení, odpočinku a regenerace. 

 

 

Podzimní praxe jógy

Na józe pro všechny se necháme unášet na vlnách vlastního dechu tak, jak nás povede energie podzimu. Budeme se intenzivně věnovat dechovým cvičením, tak abysme v běžné denní rutině uměli zhluboka se nadechnout a s výdechem naopak vše nepotřebné vydechnout. Zaměříme se na takové jógové pozice
a jógové sestavy, mudry a badhy, jež podporují nejenom posílení, uvolnění nebo pružnost těla a mysli. Přiměřeným a zdravým pohybem navíc podpoříme odpovídající orgány a jejich dráhy v těle. V běžném životě tak budeme vnímat posílení své vnitřní flexibility, jistoty a stability, budeme se umět podívat přes rameno do minulosti i hledět kupředu vstříc svým novým vizím, a to s nadhledem a odstupem. Kromě pohybu a dechu se oddáme i relaxačním technikám. Tyto nám pomohou zklidnit životní tempo, otevřou v nás prostor pro odpočinek, oddych, vnitřní klid
a pohodu, nasměřují nás k odpovědi na otázku "Co takového nám v životě činí radost?". 

Je lekce vhodná pro Vás?

Skupinové lekce jógy jsou vhodné pro všechny
z Vás, jak pro začátečníky, tak i pokročilejší milovníky jógy. Ptáte-li se, zda je možné, aby se na lekci společně setkávali začátečníci a pokročilí, odpověď zní, že to možné je.

Učíme se totiž vědomě naslouchat svému tělu a vnitřním pocitům - učíme se, že někdy méně je více. 

Podzim a ájurvéda

Podzimní dóša váta s sebou nese pocity nejistoty, nervozity a neklidu. Pečujme o sebe, zpomalme životní tempo, vnímejme sami sebe. Mějme na paměti, že nám mohou pomoci naše rituály zasazené do denní rutiny. Podporujme imunitu, relaxujme, přiměřeně se hýbejme. Dopřávejme si vhodné jídlo, procházky a jógu. 

Rezervace, termíny

Forma rezervací:

cvičíme každé pondělí a čtvrtek, stačí, když napíšete nebo zavoláte, že na lekci přijdete

 

Storno podmínky:

je samozřejmé, laskavé a ohleduplné stornovat objednanou lekci, víte-li, že nepřijdete

Termíny lekcí jógy:

pondělky od 19.00 do 20.30 hodin

čtvrtky od 18.00 do 19.30 hodin