Skupinové lekce jógy

Skupinové lekce Jógy pro všechny v období podzimu 2022 jsou založené na koncepci "Pohlazení babího léta a podzimu". 

Inspirací je mi samotné pozdní léto i podzim, období roku, která mám velice ráda. Podle tradiční čínské medicíny je babí léto přerodem léta a podzimu, podzim je obdobím sklizně. Je to čas, kdy horké slunce ztrácí svoji sílu, noci jsou chladnější, dny kratší. Elementem babího léta je energie Země, která nás naplňuje jistotou a stabilitou, elementem podzimu pak energie Kovu, jež zkouší naši odolnost. Jedná se o roční období, kdy se necháváme unášet od letní bezstarostnosti a volnosti k podzimní introspekci, k vážnějším tématům. Podzim umí být náročnějším, umí být emotivním a náladovým, jelikož my sami v tomto čase zase více plánujeme, organizujeme a nastavujeme nové limity. Co se orgánů týká, je pozdní léto spojené s péčí o slezinu a žaludek, podzim zase s plícemi a tlustým střevem. Babí léto nás skrze orgány učí přepravě a přeměně, a to nejenom tekutin, krve nebo stravy v těle, ale všeho, co na nás působí. Podzim v nás skrze plíce a tlusté střevo evokuje potřebu volně dýchat, správně trávit, vylučovat, ale i přijímat a odevzdávat a zbytečně neulpívat, na nikom a na ničem.

 

Na józe pro všechny se necháme unášet na vlnách vlastního dechu tak, jak nás povede energie babího léta a podzimu. Budeme se intenzivně věnovat dechovým cvičením, tak abysme v běžné denní rutině uměli zhluboka se nadechnout a s výdechem naopak vše nepotřebné vydechnout. Zaměříme se na takové jógové pozice a jógové sestavy, mudry a badhy, jež podporují nejenom posílení, uvolnění nebo pružnost těla a mysli. Přiměřeným a zdravým pohybem navíc podpoříme odpovídající orgány a jejich dráhy v těle. V běžném životě tak budeme vnímat posílení své vnitřní flexibility, jistoty a stability, budeme se umět podívat přes rameno do minulosti i hledět kupředu vstříc svým novým vizím, a to s nadhledem a odstupem. Kromě pohybu a dechu se oddáme i relaxačním technikám. Tyto nám pomohou zklidnit životní tempo, otevřou v nás prostor pro odpočinek, oddych, vnitřní klid a pohodu, nasměřují nás k odpovědi na otázku "Co takového nám v životě činí radost?". 

Skupinové lekce jógy jsou vhodné pro všechny z Vás, jak pro začátečníky, tak i pokročilejší milovníky jógy. Ptáte-li se, zda je možné, aby se na lekci společně setkávali začátečníci a pokročilí, odpověď zní, že to možné je. Učíme se totiž vědomě naslouchat svému tělu a vnitřním pocitům - učíme se, že někdy méně je více. 

Termíny lekcí jógy:

pondělky od 19.00 do 20.30 hodin

čtvrtky od 18.00 do 19.30 hodin 

Jóga Eva Kupčíková
Jóga Eva Kupčíková
Jóga Eva Kupčíková

Místo, kde se setkáváme: 

cvičebna fyzioterapie Jany Zavadilové, Dobrovského č. 3, Vyškov​

do cvičebny se dostanete zadním vchodem ze dvora (stojíte-li čelem k budově, pak ji obejdete zprava, bránou do dvora, dále po schodech dolů do suterénu)

Cena:

lekce: 130 Kč

permanentky 700/1200 Kč

Forma rezervací:

cvičíme každé pondělí a čtvrtek, stačí, když napíšete nebo zavoláte, že na lekci přijdete

 

Storno podmínky:

je samozřejmé, laskavé a ohleduplné stornovat objednanou lekci, víte-li, že nepřijdete