top of page
  • Obrázek autoraEva K.

Zastav se a dýchejPro cvičení si vyhraďte chvíli jen sami pro sebe. Záleží na vás jak dlouho vydržíte klidně sedět a dýchat. Avšak i deset minut pravidelného a opakovaného cvičení se počítá.


Posaďte se do zkříženého sedu, srovnejte záda, ruce si položte na kolena. Pokud by jste měli dojem, že nedržíte záda správně srovnaná v jedné linii, klidně použijte třeba polštářek, kterým si podložíte hýždě. Hlavu jemně přitáhněte do krční jamky a ramena stáhněte od uší dozadu a dolů. Otevřete hrudník povytažením hrudní kosti vzhůru, čímž uvolníte bránici a budete dobře cítit jak se s nádechem trup rozšiřuje a naopak s výdechem stahuje.

Zavřete si oči a za zavřenými víčky sledujte svůj dech. Nádech i výdech veďte nosem. Zkuste se ve své mysli zastavit, hledat vnitřní klid a nevšímat si myšlenek, které by vás rozptylovaly. Pozorujte, jak do těla nádechová vlna vstupuje a s výdechem jak výdechová vlna tělo naopak opouští. Pokuste se harmonizovat svou mysl dechem, dýchejte klidně, zůstávejte sami se sebou tady a teď….

bottom of page