top of page

TEEN jóga pro mámy a dcerky

Nový kurz jógy je určený pro všechny mámy a dcerky, popřípadě pro babičky a vnučky anebo pro tety a dívky. Je určený pro všechny z Vás, které spolu máte pěkný vztah, i pro ty z Vás, které k sobě cestu teprve nebo zase hledáte. Jóga je pro člověka vhodná ve všech ohledech, a to bez rozdílu na věk, pohlaví, kondici anebo přesvědčení. Jóga je spojnicí mezi tělem, naší myslí a naším srdcem. Je spojovníkem mezi našim chováním, smýšlením a emočním naladěním. Jóga dokáže navzájem propojit i lidi, může být vhodným prostředníkem pro budování zdravého vztahu mezi rodičem a dítětem, mezi matkou a dcerou, mezi ženou a dívkou. O potřebě zdravého a vyrovnaného vztahu k sobě i ostatním lidem, které milujeme bylo napsáno mnoho. Vydejme se tedy společně na cestu jógy, díky které zvládnete společně nejenom cvičit jógové pozice, ale prohloubíte i své jedinečné láskyplné pouto.  

Termíny cvičení

 

nově otevíraný kurz

od 08. října 2023

(neděle 16.00 až 17.00 hod.)

rezervace jsou již možné, 

počet míst je omezený

Být teenagerem ...

Jak se cítí dnešní dospívající dívky? Jak je jim v tomto náročném období? Jsou jim ti, kteří je vychovávají vzorem a oporou anebo se spíše pohybují na vlně nedorozumění? Na co myslí, jaké jsou jejich vize a sny? 

Období dospívání provází mnoho fyzických i psychických změn. Mění se chování, vnímání hodnot i autorit. Na dívky jsou kladeny vysoké nároky vůči vlastní rodině, vzdělání a budoucí kariéře. Svou roli hrají také první lásky a první rozchody, vrstevníci, kamarádi a také sociální sítě. 

Je možné jistotu, stabilitu a zdravé sebevědomí teen dívek podporovat jógou? Ano! Jóga jim pomůže zvládat náročné změny, naučí je přijímat sebe sama takové jaké skutečně jsou. Jógu a všímavostí pochopí vlastní pocity, nálady i vize. Mohou krom po kroku pracovat na svém sebe-vědomí. Naučí se mít radost z vědomého pohybu a nebudou mít obavy setrvávat i v klidu. Pomoci jim s tím můžete Vy, na společné lekci jógy - buďte jejich vzorem!   

Být tím, kdo vychovává ...

Kdo je tím, kdo vychovává dospívající děti, dívky, mladé ženy? Jsou to zejména mámy, babičky, tety nebo starší sestry...? Kdo všechno tyto neděje plné lidi ovlivňuje? Kdo je jejich vzorem a určuje směr, kterým se chtějí vydat do života? 

Řídíte se Vy sami ve výchově radami odborníků anebo spíše spoléháte na vlastní intuici a sázíte na to, že Vy sami jste pro ně tím nejlepším vzorem? Pevně věřím, že jste těmi nejlepšími mámami, babičkami nebo tetami, které láskyplně dbají o vývoj dospívajících ratolestí. A protože je doba dospívání náročná, nabízím Vám lekce jógy, na kterých můžete společně trávit svůj čas tady a teď. Odložte na společné lekci jógy vše, co Vás od sebe vzdaluje či odděluje a vydejte se na cestu vzájemné lásky a porozumění.

Lekce jógy  - očekávání

Odložete svá očekávání a věřte, že na Vás na lekcích čeká bezpečné prostředí a uvolněná atmosféra. Výhodou jógy je, že je nesoutěživá. Nemusíte soutěžit se svou jógovou partnerkou, ani se sebou. Ke cvičení Vám stačí pohodlný oděv, ve které se cítíte dobřepodložka, kterou si můžete ve cvičebně půjčit a odhodlání začít. 

 

Cesta jógy je plná dobrodružství a podle mě je spíše "maratonem než sprintem". Abyste její blahodárné účinky pocítili, chce to čas a odhodlání cvičit. Avšak s respektem  k sobě i ke své jógové partnerce to půjde samo. Jaké benefity můžete získat? Zlepší se Vaše všímavost, koncentrace, laskavost i odolnost vůči stresovým situacím. Tělo se zbaví bolesti, posílí se a zvýší se jeho flaxibilita. Naučíte se dechové a mindfulness techniky, které lze využít i mimo jógamatku. 

bottom of page